۱۳۹۸/۰۶/۰۶ ۱۷:۲۴
آیت الله حسینی قزوینی:

پیام واقعی مباهله زمینه‌سازی برای اعلام افضلیت علی علیه السلام و شایستگی ایشان برای خلافت و امامت است

روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج: جلسات سخنرانی آیت الله حسینی قزوینی با موضوع مباهله در استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج سلسله جلسات سخنرانی آیت الله حسینی قزوینی همزمان با سالروز مباهله در شهر اراک برگزار شد.

آیت الله حسینی قزوینی در این سفر یک روزه به شهرستان اراک در جمع کارکنان دادگستری این شهرستان سخنرانی کرده و همچنین در ادامه سفر خود در همایش طلاب و روحانیون استان مرکزی و نیز جشن بزرگ مباهله با حضور عموم مردم سخنرانی ایراد کردند.

ایشان مباهله را از معجزات اسلام و نبی اکرم صلی الله علیه و آله دانستند و گفتند: اگر مباهله با شرایط خاص خود انجام شود، خداوند بلا را فورا بر طرفدار باطل نازل می کند و حق مشخص می شود.

آیت الله حسینی قزوینی با بیان ماجرای تاریخی مباهله افزودند: پیام واقعی مباهله زمینه سازی برای اعلام افضلیت و شایستگی حضرت علی علیه السلام برای خلافت و امامت است.

ایشان گفتند: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با وجود تمامی اصحابشان از جمله سلمان و ابوذر و مقداد و عمار و ... فقط حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام و با وجود دختران دیگر و همسران خود که قرآن آنان را ام المؤمنین خوانده است، حضرت زهرا را برای مباهله انتخاب کرده اند.

أيت الله قزوینی بیان کردند: ام المؤمنین بودن برای همسران پیامبر صلی الله علیه و آله فضیلت بزرگی بوده است تا مادامی که شرایط آن را رعایت می‌کردند که یکی از آن شرایط از منظر قرآن "و قرن فی بیوتکن" بود که برخی آن را نقض کردند.

آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به اینکه به اعتراف علمای اهل سنت، آیه مباهله از فضائل بی نظیر امیرالمؤمنین علیه السلام است اضافه کردند: حال باید دید وقتی حضرت علی علیه السلام جان پیامبر صلی الله علیه و آله خوانده شده است، پس از پیامبر صلی الله علیه و آله چه کسی شایسته خلافت و امامت است؟!