۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۱۸:۲۹
آیت الله حسینی قزوینی:

فضای مجازی فرصتی برای نشر مساله امامت و ولایت است

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج، در شام ولادت امام موسی کاظم علیه السلام، آیت الله حسینی قزوینی در مسجد امام حسین علیه السلام شهر بیرجند، سخنرانی کردند.

 

آیت الله سید محمد حسینی‌ قزوینی شامگاه پنجشنبه در جمع مردم بیرجند در مسجد امام حسین (ع) گفتند: مذهب شیعه به سادگی به دست ما نرسیده است که با سادگی از کنار آن بگذریم، این مذهب از لابه لای خون، شکنجه و زجر به دست ما رسیده است.

ایشان بیان کردند: باید از این مذهب مثل چشمانمان مراقبت کنیم و در مقابل هجمه‌ها و شبهات دشمن بایستیم و پیام امامت و ولایت و غدیر را در داخل و خارج به گوش آیندگان برسانیم.

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) اظهار داشتند: در آیه ۶۷ سوره مائده، خداوند ماموریتی به پیامبر گرامی اسلام (ص) و دستور می‌دهد که اگر این ماموریت انجام نشود، رسالت حق انجام نشده‌ است که این رسالت در مورد ولایت و جانشینی حضرت علی (ع) است.

ایشان گفتند: قضیه امامت و ولایت اصل و اصیل در معارف دینی است که باید از ولایت، امامت و غدیر پاسداری و به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم.

آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه ما به عنوان شیعه علی باید رشته زندگی مان را با ولای علی پیوند بزنیم اضافه کردند: باید بیش از گذشته در مورد زندگی و مکتب امام علی (ع) مطالعه کنیم.

ایشان گفتند: دفاع از ولایت بارزترین ویژگی حضرت فاطمه زهرا (س) است و هر جا که دفاع از ولایت و امامت لازم بوده ایشان اولین فردی بودند که حمایت خویش را از ولایت اعلام داشته اند.

ایشان افزودند: برخی افراد نادان و جاهل اذعان دارند که امام صادق (ع) امام بعد از خود را نمی‌شناخته و تصور می‌کرده که امام بعد از او اسماعیل است.

 آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه امام موسی کاظم (ع) امامی است که از روز ولادتش، امامتش مشخص شده است گفتند: ۸۵ روایت صحیح در خصوص امامت امام موسی کاظم داریم که این انبوه روایت را درخصوص هیچ کدام از ائمه نداریم.

ایشان اظهار داشتند: در مذمت اسماعیل، ۴۰ روایت داریم که غالبا از زبان امام جعفر صادق (ع) است و کلمات بی ادبانه‌ای اسماعیل نسبت به امام جعفر صادق (ع) داشته که مرحوم کلینی به آن پرداخته است.

 به گفته آیت الله حسینی قزوینی امروز خیلی از نادان‌ها که به دنبال کج‌روی هستند در فضای مجازی غوغایی درخصوص امامت امام موسی کاظم به راه انداخته‌اند که باید هوشیار باشیم.

ایشان گفتند: آمریکا و اسرائیل از طالبان و داعش خیری ندیدند و امروز این گونه موضوعات را در داخل کشور ما برای اختلاف علم کرده‌اند و شبهات زیادی درخصوص امامت امام موسی کاظم (ع) مطرح می‌کنند که باید هوشیار باشیم و بدانیم که این افراد هیچ اطلاعی از تاریخ هم ندارند.

ایشان افزودند: بعد از شهادت امام موسی کاظم برخی افراد مذهب واقفیه را تاسیس کردند که یکی از معضلات عصر امام رضا (ع) و امام جواد (ع) همین فرقه بوده است.

 ایشان بیان کردند: آنچه باعث شده این شبهات حتی در عصر ائمه اطهار، عصر غیبت و عصر ما فراگیر شود این است که فرهنگ امامت و ولایت را به خوبی نشر نداده‌ایم.

آیت الله حسینی قزوینی اظهار داشتند: در زمان بنی‌امیه با تمام توان تلاش کردند که فرهنگ امامت و ولایت بین مردم منتشر نشود و از تمام ظرفیت‌ها برای محدود ساختن شیعه استفاده کردند.

ایشان گفتند: بنی امیه به علمای خودشان در حوزه دفاع از امیرالمومنین (ع) هم رحم نکردند و تعداد زیادی را به شهادت رساندند.

 

لینک خبر در خبرگزاری ایرنا