۱۳۹۸/۰۵/۲۵ ۱۸:۴۱
آیت الله حسینی قزوینی:

در غدیر به یک جشن ساده اکتفا نکنیم./ عمده هدف ما باید نشر فرهنگ غدیر باشد.

روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج: جلسات پاسخگویی به شبهات غدیر با حضور آیت الله حسینی قزوینی در شهر شوش دانیال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج جلسات پاسخگویی به شبهات با سخنرانی آیت الله حسینی قزوینی همزمان با ایام عید سعید غدیر در شهر شوش دانیال برگزار شد.

آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به اهمیت مسئله غدیر در تاریخ اسلام گفتند:در طول 23 سال رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، ایشان در هیچ مسئله ای از زنان بیعت نگرفتند؛ جز در بیعت عقبه و در غدیر خم.

ایشان با بیان اینکه امت اسلامی با فراموشی غدیر دچار انحرافات زیادی شد افزودند: حوادثی همچون هجوم به خانه صدیقه طاهره سلام الله علیها، قتال برخی از صحابه با امیرالمؤمنین علیه السلام، به نیزه رفتن سر حضرت امام حسین علیه السلام و... در اثر فراموش غدیر است و اگر غدیر فراموش نمی‌شد، حادثه عاشورا به وجود نمی امد.

آیت الله قزوینی ضمن ابراز این نکته که برگزاری جشن های غدیر و بزرگداشت این عید بزرگ از شعائر اسلامی است افزودند: نباید در غدیر تنها به یک جشن ساده اکتفا کنیم؛ عمده هدف ما باید نشر فرهنگ غدیر باشد. ما باید سخنان رسول اکرم در غدیر را باید بازخوانی کنیم و این معارف را به جوانان برسانیم.

ایشان در جواب شبهه وهابیت که میگویند اگر غدیر حق است چرا حضرت علی علیه السلام به حدیث غدیر استدلال نکرده است؟! گفتند: صرف نظر از روایات شیعه، بیش از 50 روایت در کتب اهل سنت وجود دارد که امیرالمؤمنین و اهل بیت علهیم السلام به حدیث غدیر استدلال کرده اند.

آیت الله قزوینی در جمع مبلغین و طلاب حوزه علمیه بیان کردند: جلسات مذهبی با حضور و استقبال عموم مردم فرصتی طلایی است و باید از این فرصت استفاده کرد؛ حضور مردم در این جلسات نعمت بزرگی است که برای ما مسئولیت می آفریند و در قیامت از این نعمت سؤال خواهد شد.

آیت الله حسینی قزوینی خطاب به بانوان طلبه و مبلغ گفتند: امروزه تمام دنیا علیه مذهب تشیع و جمهوری اسلامی برخاسته از شیعه دست به دست هم داده اند و هجمه ای که امروزه بر مذهب تشیع وارد می‌شود بی‌نظیر است و در این میان بانوان می‌توانند نقش به سزایی در پاسخ به شبهات داشته باشند؛ امروز زنان ما باید زبان گویای صدیقه طاهره و زینب کبری علیهما السلام باشند.