۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۸:۴۷
آیت الله حسینی قزوینی:

ارائه معارف تشیع باید سه ویژگی داشته باشد: تبیین، دفاع و هجمه

روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج: دوره های پاسخ به شبهات در بندر ماهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج دوره های پاسخ به شبهات امامت و ولایت با سخنرانی آیت الله حسینی قزوینی در بندر ماهشهر برگزار شد.

آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به اینکه مناظره و دفاع از مکتب تشیع باید با راهکار درستی انجام شود گفتند: در مباحث اعتقادی ما باید سه ویژگی را مورد توجه قرار دهیم و آن سه ویژگی تبین، پاسخ به شبهات و هجمه به مخالفین است که اگر این سه ویژگی در مطلب و کلامی وجود داشته باشد قطعا ثمربخش تر خواهد بود.

ایشان افزودند در تبیین مبانی تشیع باید با زبان نرم و گویا اعتقادات تشیع را بیان کرد زیرا امام رضا علیه السلام فرمودند: ان الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا؛ مردم اگر زیبایی های کلام ما را بدانند یقینا از ما پیروی خواهند کرد.

آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه طبق فرموده امام صادق علیه السلام اجر و پاداش یک پاسخگو به شبهات یک میلیون برابر مجاهدان در راه خداست گفتند: قدم دوم در دفاع از مکتب تشیع ورود قاطعانه به زمینه پاسخ به شبهات است.

ایشان همچنین با اشاره به اینکه دشمنان تشیع از هیچگونه تلاشی برای القای شبهه در ذهن جوانان فروگذار نکرده اند افزودند: ما نیز باید سوالات و شبهه های متعدد خود را از مبانی متناقض دشمنان مطرح کنیم به طوری که جوانان از بنیان اعتقادی پوچ دشمنان آگاه شوند.

گفتنی است دوره های متعدد پاسخ به شبهات امامت و ولایت، نقد مدعیان دروغین مهدویت، جلسات پرسش و پاسخ و دیگر برنامه های آیت الله حسینی قزوینی تا روز دوشنبه 28 مرداد ماه در بندر ماهشهر ادامه خواهد داشت.