۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۸:۴۴
آیت الله حسینی قزوینی:

برای خوشایند پیروان مذاهب نباید چوب حراج به احادیث معتبر خود بزنیم

آیت الله حسینی قزوینی در مراسم سخنرانی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفتند: اگر کتب علمای بزرگ شیعه را نفی نماییم از مصادر شریعت عملاً چیزی باقی نمی‌ماند؛ ما نباید به خاطر خوشایند وهابیت و علمای اهل سنت به مقدسات خود چوب حراج بزنیم و نفی‌کننده احادیث باشیم.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج، آیت الله حسینی قزوینی گفتند: اخلاص و صفای شهید سلیمانی یک خروش در دنیا ایجاد کرد که کمتر شهیدی به‌جز معصومین می‌توانند این‌چنین خروشی ایجاد کنند.

ایشان افزودند: آمریکا یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات تاریخی خود را مرتکب شد و خون این مرد به حول و قوه الهی باعث نابودی استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی و وهابیت تکفیری خواهد شد.

آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به یکی از مشهورترین سخنان حضرت زهرا سلام‌الله علیها تأکید کردند: بنا بر فرموده این بانوی بزرگوار اگر کسی خالص‌ترین عبادتش را به پیشگاه حق‌تعالی تقدیم کند، خداوند نیز بهترین مصلحت و بالاترین برکت را به او عطا خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه یادآور شدند: بحث اخلاص یک مسئله کوچکی نیست و تفضلی است که خداوند فقط به بندگان خاص عنایت می‌کند.

ایشان با تأکید بر اینکه عمل خالصانه باید آغاز و پایانش نیز مخلصانه باشد افزودند: اگر عمل خالصانه دچار آفت بشود و شخص عمل خود را بازگو نماید، در مرتبه اول پاداشش از بین می‌رود و در مرتبه دوم عمل به‌عنوان یک عمل ریاکارانه در محضر الهی  ثبت می‌شود.

آیت الله حسینی قزوینی افزودند: عجب و ریا در عمل نتیجه‌ای بسیار تأسف‌بار دارد و بدتر از ارتکاب معاصی است.

ایشان با اشاره به ایام فاطمیه و لزوم برگزاری این ایام خاطرنشان کردند: الگوبرداری از زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها یکی از بالاترین فلسفه برگزاری ایام فاطمیه است به‌گونه‌ای که شبهات وهابیت تکفیری و شبهات خودی‌های خودباخته به‌اصطلاح شیعه که تحت تأثیر وهابیت قرارگرفته‌اند، مایه تأثر و تأسف است.

آیت الله حسینی قزوینی افزودند: شبهاتی در خصوص احراق البیت، شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها و شهادت فرزندشان، ضرب و شتم این بانوی دوعالم و… مطرح می‌کنند و می‌گویند مدارک وجود ندارد درحالی‌که بیش از ۵۰ روایت به‌طور صریح تمامی وقایع تلخ را بازگو نموده‌اند و شیخ طوسی، کلینی و صدوق و… روایات متعددی را در کتب خود نقل کرده‌اند.

ایشان افزودند: اگر کتب این علما را نفی نماییم از مصادر شریعت عملاً چیزی باقی نمی‌ماند؛ ما نباید به خاطر خوشایند وهابیت و علمای اهل سنت به مقدسات خود چوب حراج بزنیم و نفی‌کننده این احادیث باشیم.

آیت الله حسینی قزوینی با تبیین لزوم الگو گیری از حضرت زهرا سلام‌الله علیها یادآور شدند: رسول خدا اسوه و الگو بودند و الگوسازی درست نقطه شروع تربیت جامعه در تمامی جهات است؛ اگر قرار باشد رسول خدا برای ما الگو باشند به‌طور قطع و یقین حضرت زهرا سلام‌الله علیها نیز بهترین الگو و اسوه برای ما هستند، چراکه این بانو پاره تن رسول خداست.

ایشان تأکید کردند: بانوی دوعالم می‌تواند بهترین الگو در تمامی محورها باشد که یکی از همین الگوها بحث خدامحوری حضرت در زندگی است، به‌گونه‌ای که حضرت همواره راضی به رضایت خدا و رسول خدا بودند. بانوان جامعه اسلامی باید در امور زندگی و معیشت و اقتصاد از حضرت الگو بگیرند و در محیط خانه و… توجه داشته باشند که همسرشان در تنگنای اقتصادی قرار نگیرد.

ایشان افزودند: الگو گیری از حضرت زهرا سلام‌الله علیها در خصوص خدمت به والدین امری ضروری است چراکه حضرت نهایت ادب و احترام در مقابل والدین داشتند و غمخوار رسول خدا بودند.

آیت الله حسینی قزوینی در ادامه گفتند: تربیت فرزندان نیز یکی دیگر از الگوهایی است که باید توجه داشته باشیم؛ بعد از شهادت امام حسین علیه‌السلام رسالت عاشورا بر عهده حضرت زینب سلام‌الله می‌افتد و حضرت پیام‌رسان واقعه عظیم عاشورا می‌شوند.

ایشان در پایان تأکید کردند: ولایت‌پذیری و دفاع از ولایت یکی از مهم‌ترین الگوهایی است که باید به آن توجه داشته باشیم چراکه حضرت با حضور خود در میدان دفاع از حریم ولایت از پا ننشستند و جان خود را در این راه فدا نمودند.

 

لینک خبر در پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)