۱۳۹۸/۱۱/۱۲ ۱۵:۲۸
آیت الله حسینی قزوینی:

توحیدی که از طریق ائمه علیهم السلام نباشد، به خداشناسی وهابیت می رسد!

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج، جلسه سخنرانی و پاسخ به شبهات با حضور آیت الله حسینی قزوینی در مسجد حضرت زینب (س) پردیسان برگزار شد.

زینب (س) پردیسان برگزار شد.

آیت الله حسینی قزوینی با اشاره به دعایی که به دعای غریق معروف است (یا الله یا رَحمنُ یا رحیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثبِّت قَلبِی عَلی دِینکَ)  گفتند: طبق روایت در آخرالزمان باید مثل کسی که در حال غرق شدن و اضطرار است، دعا کرد و اگر کسی اینچنین دعا نکند از فتنه های آخر الزمان در امان نمی‌ماند؛ و این دعا هیچ منافاتی با پرداختن به شبهات امامت و ولایت ندارد زیرا مفهوم دین در این دعا، تمام دین است؛ نه فقط توحید.

ایشان با بیان اهمیت کسب معرفت از طریق اهل بیت علیهم السلام گفتند: همانگونه که در منابع شیعه و زیارت جامعه کبیره نیز آمده است، توحید باید از طریق ائمه علیهم السلام باشد و توحیدی که از طریق ائمه علیهم السلام نباشد، به خداشناسی وهابیت می رسد. خدایی که وهابیت به آن اعتقاد دارد خدایی است که هرشب با الاغ از آسمان به زمین می‌آید و تا طلوع فجر در زمین می‌چرخد!! خدای وهابیت وقتی روی عرش می‌نشیند، صدای زوزه عرش بلند می شود و بدن خدا از هر طرف به اندازه یک وجب از عرش بیرون می‌ماند!! این خدای الاغ سوار، حاصل جدایی از اهل بیت علیهم السلام است.

آیت الله حسینی قزوینی در پاسخ به برخی از افراد ناآگاه که ادعا می‌کنند اگر نصب ائمه علیهم السلام از طرف خداوند متعال باشد، منجر به استبداد می‌شود، گفتند: از این افراد باید پرسید که آیا رسالت به دست مردم است یا به دست خدا؟! و باید گفت " الله اعلم حیث یجعل رسالته". این افراد در مقابل این آیه چه جوابی دارند؟ افزون بر این، در روایات متعددی موضوع نصب ائمه علیهم السلام مطرح شده است.