معرفی اجمالی موسسه
 
موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) در یک نگاه
 
در راستای توسعه و نشر معارف و فرهنگ مكتب اهل بيت (عليهم السلام) و همچنین پاسخگويي به سؤالات و شبهات بخصوص شبهات وهابیت موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) تحت اشراف مرحوم حضرت آیت الله خزعلی (ره) و مدیریت آیت الله سید محمد حسینی قزوینی از سال 1370 فعالیت خود را آغاز نموده است.
قریب به سه دهه فعالیت علمی و پژوهشی و رسانه ای فعالیت های ارزشمندی را در دفاع از معارف اهل بیت علیهم السلام و در راستای کمک به ايجاد وحدت، مودت و همدلي هر چه بيشتر بين مسلمانان به محوريت قرآن و اهل بيت (عليهم السلام) و جلو گیری از فعالیت های تکفیری انجام داده است که می توان به تدوین موسوعه روایات ائمه (علیهم السلام ) در 27 جلد، کتب رجال در 25 جلد، نقد کتاب دکتر قفاری از علماء وهابیت در 3 جلد ، نقد گفتار دکتر حمدان الغامدی از اساتید دانشگاه ام القری عربستان در 3 جلد و ده ها جلد کتاب دیگر در دفاع از معارف اهل بیت علیه السلام را به رشته تحریر در آورده است.
 امروزه نیز تحقیقات بنیادی و علمی مانند دانشنامه ولایت را در 730 مدخل تخصصی با نگاه نقد عقاید و شبهات وهابیت وهمچنین ادامه موسوعه احادیث ائمه (علیهم السلام) و مباحث رجالی را در دستور کار خود دارد.
این مؤسسه با راه اندازی شبکه جهانی ولایت تحت اشراف آیت الله العظمی مکارم شیرازی و ریاست حضرت آیت الله حسینی قزوینی در مدت 7 سال، فعالیت های رسانه ای ارزشمندی در راستای تثبیت حقانیت شیعه و دفاع از عقاید شیعه همراه با نقد شبهات وهابیت داشته است و روزانه با تولید 8 ساعت برنامه تلویزیونی منبع و مرجع علمی برای نخبگان و ملجأ شیعیان در برابر هجمه شبهات وهابیت بوده است .
ضمنا در راستای تربیت استادان، محققان و کارشناسان متعهد و متدین در زمینه علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام جهت تأمین نیازهای جامعه شیعی نیز فعالیت های گسترده ای داشته است که عمده تدریس مباحث امامت وولایت و نقد وهابیت توسط اساتید و کارشناسان این مجموعه در سراسر کشور و برخی از کشور های دیگر انجام می شود .
 

مرکز آموزش های کوتاه مدت (پودمانی) موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج)

مرکز آموزش های کوتاه مدت با هدف تربيت اساتيد و كارشناسان به منظور نشر معارف و فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) و همچنين تثبيت و تحكيم بنيانهاي تئوريك و تقويت علمي مباني نظري و دفاع از انديشه هاي متعالي اسلام ناب شیعی؛ و تبیین، تبلیغ و گسترش باور ، بینش و ارزشهای اسلامی مبتنی بر فرهنگ و اندیشه های اهل بیت (علیهم السلام) و پاسخ به شبهات فرق منحرفه بخصوص وهابیت تاسیس شده است.

دوره های این مرکز تخصصي و پژوهش محور بوده و اساتيد بعد از بيان روش ها در نقش استاد راهنما و يا استاد مشاور در كنار دانش پژوه قرار ميگيرند .

 

گروه برنامه نویسی سامانه آموزش

 

1 - معاونت آموزش و ناظر علمی : حجت الاسلام و المسلمین علی روح الهی

2 - مدیر گروه برنامه نویسی : مهندس سید محمد جواد حسینی

3 - طراحی گرافیک و اینتر فیس : سجاد روح الهی

4 - همکاران : آقای منصور ایزدجو ، علی رضا لطفی و عبد الکریم منصوری

 

 

 

آدرس:  قم - خيابان صفائيه - کوچه ممتاز- کوچه 5- پلاک 20   تلفن:   37735831 025