۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۸:۵۱
فرهنگ مهدویت را باید از خانواده خود شروع کنیم

فرهنگ مهدویت را باید از خانواده خود شروع کنیم

ریاست مؤسسه تحقیقات حضرت ولی عصر (عج) و استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: ما باید در ابتدا فرهنگ مهدویت را از خانواده خود، و بعد از مسجد، مدرسه و پایگاه بسیج شروع کنیم.

آیت الله سید حسینی قزوینی در جلسه مشترک نیرو‌های نظامی، انتظامی وحوزه علمیه در حسینیه ناحیه مقاومت بسیج کاشمر درباره مهدویت اظهار کردند: مهم‌ترین مسئله در حال حاضر دشمن شناسی است کسانی که از دشمن غافلند این را بدانند روزی فرا خواهد رسید دشمن اطراف آن‌ها را فرا خواهد گرفت نه راه گریز دارند و نه توان دفاع، جز تسلیم ذلت بار راهی دیگر برای آن‌ها نیست این را بدانید هرگز دشمن را کوچک نشمارید گرچه او کوچک است.

ایشان افزود: یکی از موضوعاتی که دشمنان ما تلاش می‌کنند وارد کردن ضربه‌های کاری بر ملت ایران و تشیع و اهل بیت(علیهم السلام) است.
ایشان بیان داشت: دشمن متوجه شده است که از راه نظامی هیچ موفقیتی برای او حاصل نشده است.
 

آیت الله حسینی قزوینی رمز موفقیت انقلاب در ادوار مختلف را نفوذ روحانیت و مرجعیت و رهبری دانست.
ایشان خاطر نشان کرد: ما باید اطلاع رسانی و بصیرت افزایی کنیم و ملت را در جریان قرار دهیم. تک تک ما باید مبلغ این فرهنگ باشیم و در راستای دشمن شناسی تلاش و جامعه را آگاه کنیم. حضرت امیر المومنین علی (ع) برخورد با دشمن را
۲ دسته می‌کند که عبارتند از برخورد نظامی و  برخورد خوب و گفتار زیبا و رفتار‌های قشنگ و با ارزش در زمانی که هجوم وجود ندارد وشرایط عادی است.
ایشان گفتند: اگر کسی با دشمن برخورد خوبی بکند و او را اصلاح کند به تعداد نیرو‌های خودش اضافه کرده است و همچنین در ارتباط با برخورد با دوست و دشمن جمله‌ای از امیر المومنین علی (ع) در حکمت
۲۷۴ بیان شده است که باکسی که دوست هستی، دوستی ات ملایم و متعادل باشد تمام اسرار زندگی ات را به او نگو شاید روزی همین دوست تبدیل به دشمن شود.
مسئول موسسه تحقیقات حضرت، ولی عصر (عج) در پایان اظهار کرد: ما باید در ابتدا فرهنگ مهدویت را از خانواده خود، و بعد از مسجد، مدرسه و پایگاه شروع کنیم و با بهترین سخن آن‌ها را آگاه کنیم که قابل درک باشد. انشاءالله که همه ما بتوانیم در خدمت اسلام و مسلمین در رکاب آقا امام زمان (عج) خدمت صادقانه داشته باشیم.